Dvojité zdanenie (zdanenie celosvetových príjmov, zrážkové dane)

Dvojité zdanenie sa týka všetkých, ktorí majú napríklad trvalý pobyt v jednej krajine, ale zamestnanie v inej krajine Európskej únie. Taktiež sa však týka tých, ktorí sú vyslaní pracovať v zahraničí aj na krátke obdobie alebo ak ste svoje dávky v nezamestnanosti previedli do zahraničia zo svojej domovskej krajiny a žijete a hľadáte si prácu v zahraničí alebo ste dôchodcom v jednej krajine a poberáte dôchodok z inej krajiny. V týchto všetkých situáciách však naďalej podliehate daňovým zákonom krajiny, v ktorej máte trvalý pobyt, môže sa však stať, že máte povinnosť platiť dane aj v druhej krajine.

Mnohé krajiny však uzavreli zmluvy proti tomuto dvojitému zdaneniu a podľa mnohých dvojstranných daňových zmlúv sa niektoré dane zaplatené v jednej krajine odpočítajú od dane v druhej krajine. Platia tu však isté pravidlá, ktorým vám pomôžeme porozumieť a prejsť nimi tak, aby k tomuto dvojitému zdaneniu nedochádzalo, pokiaľ to nie je nevyhnutné.

Zaujala vás ponuka našich služieb? Kontaktujte nás a vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku.

overovací kód
tien

Spoločnosť P.M.servis Vám ponúka vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva v Bratislave, daňové priznania, poradenstvo v oblasti účtovníctva a daní v Bratislave a iné služby.

tien
Napíšte nám Zavolajte nám